.single

Özgür, hadsiz, edepsiz ve cahil nesiller… 13 Kasım 2014 yenisafak.com

Kim farkında veya kimler farkında merak ediyorum. “Özgürlükler” diye bağırıp çağıranların hadsizliklerini, basitliklerini, edepsizliklerini seyrediyoruz.

Başkaları kuyruklu yıldıza uydu indiriyor bizde ise halkı televizyon başına bağlayanlar;halkın bilim adamı olmasını bırakın,onları kör-cahil yapmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Dizileri, evlilik programlarını her seferinde eleştiriyoruz. Lakin RTÜK biraz dokunsa, ” Aman bunlar gerici, yobaz, şeriat getirecekler!” diye ortalığa atlayanları da görüyoruz.

Bakınız Amerika, en yüksek binası olan Empire State”in yapımına 1929 yılında başlamıştı. O yıllarda bizdeyse kıyafet devrimleri, kıyafet düzenlemeleri yapılıyordu. Yıl olmuş 2014… Aynı adamlar kuyruklu yıldıza uydu indiriyorlar, bizdeyse hala kılık kıyafetle uğraşılıyor!

Amerika”da aile hayatını tehlikeye soktuğu için “serbest seks” yani evlilik öncesi cinsellik için önleyici çalışmalar yapılıyor. Bizde ise gençlerimizi, yeni nesli, çılgınca bir hayata itmek için özellikle medya yoluyla ne gerekiyorsa yapılıyor.

Adamlar kendi gençlerini şiddetten korumak için yasa yapıyor ama bizdeki gençlerin şiddet veya terör yapmalarını, özgürlük diye beyinlerine çakıyorlar.

Medya üzerinden beyni yavaşlatılan gençlerin ve özellikle kadınların zihinsel, ruhsal, sosyal, kültürel gelişimini engelleyen onca program varken, sonra çıkıp neden bilim adamı çıkaramadığımızı sorduğumuzda, “Halk cahil, okumuyor.” diyorlar.

Halkı neyi sunarsanız onu benimser…

Acaba farkında mıyız?

Özgür dediğimiz gençliğimiz acaba ne kadar özgür? Yada “özgür” dediğimiz gençlik ne kadar hadsiz? Ve o özgür dediğimiz gençlik, yani gelecek nesiller ne kadar eğitimli?

Daha önceki yazılarımda tahsilli cahilleri yazmıştım. Okul bitirip seviyesiz ve hiçbir katkısı olmayan, hatta kendileri de dâhil, insanlara zararlı olan programlarda kendini heba edenleri sürekli söylüyoruz yazıyoruz.

Kimse kusura bakmasın! Özellikle aileler ellerini vicdanlarına koysunlar ve şunu görsünler artık…

Bu bizlere sundukları, içi hadsizlik, edepsizlik, kendini bilmezlikle doldurulmuş “özgürlük” bize ancak ve ancak “hadsizlikte özgür ve cahil bir nesil” verebilir, o kadar…

Gazeteci Enver Aysever, CHP”nin 10 Kasım”da Atatürk için okuttuğu mevlitle ilgili Twitter hesabından şunları paylaştı…

-CHP, Cumhuriyetin ruhuna mevlit okutmuş. Utanmıyorlar.

-CHP tabanı laik, demokrat, ilerici siyaset bekliyor. Sosyalistlerle işbirliği istiyor. Gericilik, sağcılık, dincilik yeter!

-Sağcılık gericiliktir. Devrimciliğe ihtiyaç var!

-AKP”ye benzemek intihardır!

– CHP kendine gelmeli, sosyalistlerle yan yana olmalı!

– Atatürk için mevlit okutmak, Salih Memecan”ın karikatür yapması gibi!

– AKP”ye benzemek ne saçmalık yahu!

Şimdi kendisine “Müslüman” diyenlerin, “Ben Müslümanım.” diyenlerin bu söylemler karşısında durup bir düşünmeleri lazım…

Bu söylemlerden ne anlıyoruz?

Bu kafa, sağcılığı, ibadeti, Allah”ın emirlerini gericilik ve dincilik olarak kabul ediyorsa o halde bu aynı kafaya göre Cumhuriyet ne demek oluyor?

Bunlara göre “CUMHURİYET === DİNSİZLİK” olmuş olmuyor mu?

Kaldı ki, bu vatandaşın söylemlerini savunanlar ile yıllardır mücadele edip duruyoruz. CHP”nin kendi içinde bu fikirlerin çoğunlukta ve hâkim olduğunu da hep söyleyip duruyoruz.

Dindar olmayı yada dini bir vecibeyi, ibadeti yerine getirmeyi gericilikle birlikte AK Parti”ye bağlayabilmek için ancak ve ancak zır cahil olmak lazım!

Sanki AK Parti”ye oy verenlerin hepsi dindar veya dini vecibelerinin hepsini yerine getirenler!

Sanki CHP”ye oy verenlerin içinde namaz kılan,oruç tutan, dini vecibelerini icra edenler yok!

İşte bunların kafa yapısında “din” diye bir şey hemen hemen hiç yok gibi…

Gençliğimizi, toplumu ve özellikle kadınları özgürlükler üzerinden vurarak dinden uzaklaştırmayı medya ile çok iyi beceren bir sistemle karşı karşıyayız.

Bugün TV”lerde seyrettiğimiz çoğunluk programlarda, dinden uzak bir yaşam tarzını normalleştirerek halka sunmak var. Özellikle sıra dışı yaşayan sanatçı, şarkıcı, oyuncu ve şovmenlerin hayatlarını cazip bir şekilde halka sunarak bir nesli zehirlemekteler.

Siyaseten baktığınızda, dindar yönetici veya dini vecibelerini icra eden yöneticileri asla kabul etmezler. Onlara oy verenlerin hepsini gerici, yobaz ilan ederler. Dini bir kenara atıp, toplumun ahlakını bozan her eylemi özgürlük diye meşru sayar ve öyle gösterirler. Tabi cahil gençlik için eğitim zordur ama gezmek, tozmak, giyinmek, flört etmek daha caziptir. Medya üzerinden gençliği yüksek tahsile yönlendirirler ama yüksek tahsil yaparken savruk ve sorumsuz bir hayatı modernlik diye aynı gençliğin beynine işlerler…

Şunu kimse unutmasın!

Sağcısında, solcusunda dindarlığı gericilik olarak yorumlayanların hedefi sadece ve sadece dindir!

Dinin içindeki edep, haya, namus, iffet, ahlak kavramlarının tam aksi hayatları cazip bir şekilde sunup, topluma bunu alıştırarak toplumu dinden uzaklaştırmaya çalışılıyorlar, o kadar!

Dürüst olalım, bunu da çok iyi beceriyorlar.

Sonra da neden toplumun ahlakı bozulmuş, neden tecavüz ve şiddet artmış, neden insanlar katil oluyor, diyorlar!

Neden olmasınlar ki?

TV”lerde hemen her dizide gayri ahlaki aile ilişkileri evlerimizin içinde… Kocasını, karısını aldatan bir şekilde kahraman ilan ediliyor neredeyse!

Katillerin hep kendini kurtardığı, hatta onlarında bir kahraman olarak topluma sunuldu senaryolar…

Çocuk karakterlerle,çocuklara çeteciliği resmen cazip göstermek…

Üniversite talebelerinin her türlü entrikayla dolu hayatlarını beyinlere kazımak…

Ve daha birçok şey…

Sonra, neden kızımız kötü yola düştü, oğlumuz neden katil oldu, millet neden bir birini aldatıyormuş!

Böyle giderse “bunlar iyi günlerimiz” demek çok doğru olur.

Cidden toplum biraz kendine gelsin artık…

Herkes “Müslümanım” diyor ama nasıl bir Müslüman! Özgürlük adına İslam”ın farzlarına nasıl muhalefet ediyorlar, farkında bile değiller…

Konu burada AK Parti meselesi değil!Zira “din” siyaset üstü bir şeydir; “din” her kavramın üstü bir şeydir.

Hadi bize inanmıyorsunuz ama siz “ilerici devrimci yobazlar” ya şuna ne diyeceksiniz?

1800″lü yıllarda İngiliz Siyasetçi William EwartGoltstonebakın ne demiş:

“Bu Kur”an, Müslümanların elinde olduğu sürece biz onlara hükmedemeyiz. Ya Kura”n-ı ortadan kaldıracağız ya da Müslümanları Kur”an”dan uzaklaştıracağız!”

Aha da işte tamda bunu yaptılar! Müslümanları Kuran”dan uzaklaştırdılar ve bizde bunu modernlik diye gösterdiler. Ve bizde bunu bir güzel özgürlükler adına yiyoruz.

Hazmedenlere geçmiş olsun fakat biz bunu hazmedemediğimiz için yazmaya, konuşmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.

Artık anlayana…

| Yazar: Sevda TÜRKÜSEV | Kategori: Yazılar | 22 Kas 2014, Cumartesi |
.