Başındaki Örtüyü Kirletme

Ana Sayfa » Arşiv » Başındaki Örtüyü Kirletme

Yazar: Sevda TÜRKÜSEV | Kategori: Arşiv | 19 Ara 2010, Pazar |

Başındaki Örtüyü Kirletme

Başındaki Örtüyü Kirletme

Başlık aslında kitabın içeriği hakkında biraz ipucu vermekte.

Maskeler arkasında işlenen nahoş davranışları kaleme alarak inancını yaşamaya çalışan genç kızlarımıza yardımcı olmaya çalıştım.

Eleştirilerinizi bekliyorum.

Arka Kapak Yazısı

Yüce Yaratıcı, sadece tabiat kanunlarının değil , aynı zamanda Evrensel Ahlak ve Tabii Hukuk ilkelerinin de Rabb’idir. Evrensel Ahlak İlkeleri;  tabiat kanunlarına dayanır ve onlarla birlikte ahenkli bir bütün oluşturur. Ahlak; kadın ve erkek için farklı ölçüt getirmez. Rabbin huzuruna “Kalb-i Selim” ile çıkma ödevimizden ancak saf insanları kandırabileceğimiz biçim kılık ve görünüm hileleri ile kurtulamayız. Erkek için “Sakal” kadın için “başörtüsü” ahlaklılığın kesin varsayımı değildir.  Nitekim halkımız erkek için bunu “Her sakallıyı baban zannetme!” öğüdüyle ifade etmiştir.

Sevda Türküsev Hanım’ın “Muhafazakar Çapkınlar” kitabını, 2008 Tüyap Kitap fuarındaki bir imza gününde hızla okudum ve biraz sonra kendisini de tanıyınca, bu kitabın “içeriğini tamamen onayladığımı” ancak bir de “Muhafazakar Çapkıneler”i yazarsa eksiğin tamamlanacağını söyledim. Çünkü bu kitapta göreceğiniz tanıklıkların birçok benzerine ben de tanık olmuştum.

Zeka ve dürüstlük nimetlerine birlikte sahip olanların; toplumu uyarma görevleri vardır. Sevda Türküsev Hanım bu kitabıyla görevini ve ödevini bu alanda tamamlamış oldu. Ayrıca, rahat okunan ve sıkmayan bir üslubu olması da bu kitaptan yararlanma, “ibret” alma oranını yükseltecektir.

Prof. Dr. Hüseyin HatemiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2023 Copyright © SEVDA TÜRKÜSEV - Tüm hakları saklıdır.