HABER 3 KONYA 12 Nisan 2011

Ana Sayfa » Basından » HABER 3 KONYA 12 Nisan 2011

Yazar: Sevda TÜRKÜSEV | Kategori: Basından | 13 Nis 2011, Çarşamba |

HABER 3 KONYA

KONYA’DA “FARKINDALIK, İNANÇ VE DEĞERLERİN YAŞANTIMIZDAKİ GÜCÜ”KONFERANSI -KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI TÜRKÜSEV: “BİR İŞTE BAŞARILI OLMAK İÇİN YÜZDE 55 VÜCUT DİLİ, YÜZDE 38 SES TONU VE TINI, YÜZDE 7 İSE İŞİ BİLMEK ÖNEMLİDİR”

Kişisel gelişim uzmanı ve yazar Sevda Türküsev, kişilerin bir işte başarılı olmasının yolunun yüzde 55 vücut dilini, yüzde 38 ses tonunu iyi kullanmasından geçtiğini belirtti.

Kişisel gelişim uzmanı ve yazar Sevda Türküsev, kişilerin bir işte başarılı olmasının yolunun yüzde 55 vücut dilini, yüzde 38 ses tonunu iyi kullanmasından geçtiğini belirtti.

Türküsev, Cihanbeyli Kadın Eli Umut Derneği tarafından Konya Bera Otel’de düzenlenen “Farkındalık, İnanç ve Değerlerin Yaşantımızdaki Gücü” konulu konferansta kadınların çok özel varlıklar olduğunu bildirdi.

Hayatta temel kaynakların, inanç ve değerler olduğunu vurgulayan Türküsev, “Hangi dine mensup olursanız olun, ama mutlaka bir şeye inanın” dedi.

İnsanların hayattaki tek ortak noktalarının “ölüm” olduğunu, herkesin yaşamının mutlaka bir gün son bulacağına dikkati çeken Türküsev, kaliteli bir ölüm için kaliteli bir hayatın yaşanılması gerektiğini ifade etti.

Temel inanç ve değerlerin insanların kalitesini ortaya koyduğunu dile getiren Türküsev, kişinin karşısındaki kişiyle iletişim kurabilmesi için öncelikle kendisini tanıması gerektiğini bildirdi.

Kaliteli bir hayatın yaşanması için bedeller ödenmesi gerektiğini belirten Türküsev, şöyle devam etti:

“Bu bedeller; uykusuz kalmak, ağlamak olabilir. Biz hayatı sevmek zorundayız. Okursanız öğrenirsiniz, severseniz anlarsınız. Bir işte başarılı olmak için yüzde 55 vücut dili, yüzde 38 ses tonu ve tını, yüzde 7 ise işi bilmek önemlidir. Siz ne kadar işi bilirseniz bilin iyi bir ses tonunuz yoksa ve beden dilinizi kullanamıyorsanız o işi alamazsınız.”

Özellikle kız çocuklarının, inanç değerleri ve ahlaki değerler içinde büyütülmesi gerektiğini vurgulayan Türküsev, duygu kontrolünün önemli olduğunu, kişilerin karşısındaki insana sevgi göstermese bile saygı göstermesinin bir zorunluluk olduğunu sözlerine ekledi.

Ardından, Cihanbeyli Kadın Eli Umut Derneği Başkanı Asuman İleri tarafından Türküsev’e çini işlemeli tabak hediye edildi.

Türküsev daha sonra konferansa katılanlar için “Duygu Kontrolü ile Kişisel Başarı” adlı kitabını imzaladı.

 

2023 Copyright © SEVDA TÜRKÜSEV - Tüm hakları saklıdır.