HER HALUKARDA KADIN

Ana Sayfa » Arşiv » HER HALUKARDA KADIN

Yazar: Sevda TÜRKÜSEV | Kategori: Arşiv | 13 Eki 2011, Perşembe |

HER HALUKARDA KADIN

HER HALUKARDA KADIN

Ne güzel söylemişler “ Hayatınız seçtiğiniz kadındır”…

Bu sözü anlayabilen kaç erkek veya kaç kadın vardır acaba? Etrafımıza baktığımızda gerçekten kadının aynı bu sözde olduğu gibi bir erkeğin hayatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu görüyoruz. Gerçekten de kadın erkeğin hayatında bu kadar önemli…

Ve tabi ki kadının da bırakın bir erkeğin hayatında ki önemini toplumsal olarak insanlığın oluşmasında ki öneminin farkındalığına varması lazım.

Bu kadar önemli bir değer olan “kadın” artık eskisi gibi değil ve eskisi gibi de olmamalı. Ama burada önemle dikkat edilmesi gereken husus; kadının kendi kimliğini, gerçeklerini incitmeden hakikatlerini incitmeden kısacası Allah’ın özenerek yarattığı kadını har vurup harman savurmayarak hak ettiği yerlere götürmesidir…

Kadın, farklılığının farkındalığının farkına varmalıdır…

Bu kitabımızda kadın kimliğinin ne kadar önemeli olduğunun dışında, kadının kimliğine yapacaklarının yaptıklarının ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştık.

Sadece “kadınım” diyerek gözü kapalı bir mücadeleye girmek kimseyi istediği sonuçlara götüremez. Tarihler boyu yaşadıklarımızı çektiğimiz sıkıntıları biliyoruz fakat bizler şimdi gelişen dünyada bilinçli kadınlar olarak var olmanın önemini kavlamalıyız.

2023 Copyright © SEVDA TÜRKÜSEV - Tüm hakları saklıdır.