Türküsev, Karadeniz Ereğli de…

Ana Sayfa » Basından » Türküsev, Karadeniz Ereğli de…

Yazar: Sevda TÜRKÜSEV | Kategori: Basından | 12 Mar 2011, Cumartesi |

Türküsev, Duygu Kontrolü Ve Kişisel Başarı Konularını Anlattı

11 Mart 2011 Cuma 12:32

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil POSBIYIK’ın konuğu olarak AKM Nikah Salonu’nda konferans veren Araştırmacı-Gazeteci Yazar Sevda Türküsev, duygu kontrolü ve kişisel başarı konularını anlattı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil POSBIYIK’ın konuğu olarak AKM Nikah Salonu’nda konferans veren Araştırmacı-Gazeteci Yazar Sevda Türküsev, duygu kontrolü ve kişisel başarı konularını anlattı.

Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen söyleşi Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda yapıldı. Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever ile birlikte davetlilerin büyük bir ilgi ile izlediği söyleşi 2 saat kadar sürdü.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Şerafettin Akbulut program sonunda, Yazar Türküsev’e Ereğli Belediyesi’ni ve ilçeyi tanıtan çeşitli hediyeler ile çiçek takdim etti. Türküsev, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.

“EREĞLİ GERÇEKTEN BİR AVRUPA KENTİ”

Araştırmacı-Gazeteci Yazar Sevda Türküsev, inceleme ve konferanslar nedeniyle Türkiye’nin bir çok bölgesine gittiğini ancak Karadeniz Ereğli gibi düzenli ve modern bir kent merkezine ender rastladığını belirterek, “Ereğli Belediye başkanı Halil Posbıyık’ı kutluyorum. Burası gerçekten tam bir yaşam merkezine dönüşmüş. Şehir merkezine girdiğimiz andan itibaren belediyenin varlığını hissetmeye başladık. Ben İstanbul’un gözde yerleşim merkezlerinden biri olan Florya’da oturuyorum. İtiraf ediyorum Ereğli daha güzel, daha düzenli ve belediye anlamında daha yaşanabilir bir görüntü sergiliyor” dedi.

Araştırmacı-Gazeteci Yazar Sevda Türküsev, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı, haftada bir Show Max’te hazırladığı TV programında bir hafta konuk etmek istediğini söyledi. Türküsev, “Karadeniz Ereğli gibi bir ilçenin genel fotoğrafını değiştiren ve bununla da kalmayıp festivallerle, kültürel etkinliklerle Ereğli’de yaşam standartını yükseltmeyi başarmış bir belediye başkanını televizyon programımda canlı yayın konuğu olarak almayı çok isterim” şeklinde konuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2023 Copyright © SEVDA TÜRKÜSEV - Tüm hakları saklıdır.