www.gezenkus.com Röportaj

Ana Sayfa » Basından » www.gezenkus.com Röportaj

Yazar: Sevda TÜRKÜSEV | Kategori: Basından | 2 Tem 2011, Cumartesi |

ÜNLÜ YAZAR SEVDA TÜRKÜSEV’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR…

Editör ALİ BAŞAK

2004 YILINDA ÇIKARDIĞI MUHAFAZAKAR ÇAPKINLAR KİTABI İLE BÜYÜK BİR ÇIKIŞ YAPAN ÜNLÜ YAZAR SEVDA TÜRKÜSEV www.gezenkus.com MUHABİRİ ALİ BAŞAK’IN SORULARINI CEVAPLADI…

Düzenle Düzenle |  Sil Sil

DÜNYANIN ÜÇTE İKİSİNİ DOLAŞTIM DİYEN ÜNLÜ YAZAR SEVDA TÜRKÜSEV TAM 10 YILDIR İNSAN BİLİMİ ÜZERİNE ARAŞTIRMALAR YAPIYORUM DEDİ.2001 YILINDA ÇIKARDIĞI DUYGU KONTROLÜ İLE KİŞİSEL BAŞARI KİTABI İLE DE DİKKATLERİ ÜZERİNDE TOPLAYAN ÜNLÜ YAZARIN ŞUANDA YAYINLANMIŞ 8 KİTABI BULUNUYOR.RESMİ DAİRELER DERNEKLER OKULLAR VE BAZI (STK) KURULUŞLARINDA SEMİNER VERİLMEK ÜZERE DAVET ÜZERİNE DAVET ALAN ÜNLÜ YAZAR SEVDA TÜRKÜSEV TÜRKİYE’NİN HER İLİNİ KARIŞ KARIŞ DOLAŞMAYA DEVAM EDİYORUM DEDİ.

SON KİTABIDA EYLÜL 2011 YILINDA  ÇIKACAK OLAN ADINI İSE HENÜZ DAHA BELLLLİ OLMADIĞINI İFADE EDEN TÜRKÜSEV ŞUANDA 3 İSİM ÜZERİNDE TARTIŞMA YAPIYORUZ DEDİ.İŞ YAŞAMINDA VE KADINLAR ÜZERİNDE SOSYAL BİLİM ARAŞTIRMALARI YAPAN CESUR KİMLİĞİ İLE İLKELERİNDEN ASLA ÖDÜN VERMEYEN BOŞNAK ASILLI GÜZEL YAZAR SEVDA TÜRKÜSEV İÇİMDEKİ ÇOCUĞU ASLA ÖLDÜRMEDİM DEDİ KENDİSİNİ MUHAFAZAKAR OLARAK TANITAN ÜNLÜ YAZAR HAYAINTA İÇKİ VE SİGARA KULLANMADIĞINIDA BELİRTTİ.

” SEVDA TÜRKÜSEV KİMDİR “

Sevda TÜRKÜSEV, 10 Haziran 1969 Istanbul doğumlu olup aslen Saray Bosna muhacirlerindendir. Boşnak bir ailenin ikinci kızı olup eğitimine Anadolu Üniversitesi İsletme Fakültesinde devam etmekte iken eğitimini ikinci sınıfta yarıda birakmis ve iş hayatına atılmıştır. Şu sıralar verdiği hayat mücadelesinin ardından yarım bıraktığı öğrenimine devam etmek için gereken girişimleri yapmaktadır… Hayatı sonradan tamamlamak çok kolay olmasa da ” hiç bir şey için geç değildir” diyerek öğrenimine kaldığı yerden devam etmenin heycanını içinde taşımaktadır…18 yaşında tekstil sektöründe dizaynır olarak çalışmaya başlamış ve sonra sırasıyla üretim, planlama ve diğer bölümlerde görev yapmıştır. Kariyerini en iyi biçimde şekillendirerek gerek iş gerekse sosyal hayatta kendini üst düzey yönetici olarak bilgi beceri ve davranışlarıyla kabul ettirmiştir. Türkiye’de büyük sirketlerde genel müdürlük yapmıştır.
En son2004-2008 yıllarında Özbekistan Taşkent şehrinde büyük bir entegre tekstil fabrikasının genel müdürlügünü yapmıştır. Yabanci bir ülke de -hele bir kadin olarak- böyle bir görevi yapmaktan dolayi kendini Türkiye’dekinden çok daha basarili görmektedir. 

Yazar halen “YAŞAM KOÇLUĞU- EĞİTİM KOÇLUĞU- KİŞİSEL GELİŞİM PROFSYÖNELLİĞİ – NPL – KURUMSAL VE BİREYSEL DANIŞMANLIK” hizmetlerini de vermektedir. KİŞİSEL GELİŞİM- BAŞARI- Farkındalık- Değişim- Dönüşüm- İş Hayatında Başarı konularında seminerler, paneller konferanslar eğitimler vermeye devam etmektedir.

Sevda Türküsev 19 yasinda evlendi ve bu evlikten bir erkek çocuğu oldu. Daha sonra 25 yaşında eşinden ayrılarak hayat mücadelesine oğluyla birlikte devam etti. Şimdi oğlu 20 yaşında. Sevda Türküsev’e en büyük basarısı sorulduğunda verdigi cevap “oğlum” olmaktadır.

Sevda TÜRKÜSEV’in hayatindaki en önemli iki erkekten biri oğlu Tayyar, diğeri babasi Hüseyin TÜRKÜSEV’dir. Sevda Türküsev bugünkü başarılarının tamamen babasından aldığı nasihatler ve ailesinden aldığı kültürden kaynaklandığını söylemeye çekinmemektedir.

Yazar bugün 42 yaşında ama hala kendisini ufak bir kız çocugu olarak nitelendirmektedir. Ona göre, yaşlanmamak için ve hayat mücadelesinde ayakta kalmak için hep çocuk kalmak gerekiyor.  Etrafindakilere sürekli söylediği  “İnsan içindeki çocugu öldürdügü zaman ölür, o zaman yaşlanır ve zorluklar karşısında dayanamaz. İçinizdeki çocuk sizi hayat bağlar, ayakta tutar. İşte bu yüzden, aman sakın ha, içindeki çocuğu öldürmeyin.

Yazar halen Genç Gelişim, Rasyonel, dergilerinde ve www.sonsayfa.com internet gazetesinde yazılarına devam etmektedir. Aynı zamanda her çarşamba akşamı 20 30 SHOWMAX TV… ekranlarında ” kadınlar ne ister”  adlı program ile canlı yayında izleyicileri ile buluşmaktadır…

 

2023 Copyright © SEVDA TÜRKÜSEV - Tüm hakları saklıdır.